יום ראשון, 6 באוקטובר 2013

אם את טועה, את אמא טובה! הסיפור האישי שלי

איך אני הפכתי לאמא הכי טובה שאני יכולה להיות...וכן, אני עושה מלא טעויות!

לא יודעת מה איתכן, אבל מאז שאני מכירה את עצמי, רציתי להיות אמא...כבר בגיל 9 התחפשתי לאישה בהריון! אמא שלי קצת נלחצה, אבל לא עשתה מזה עניין ;)

אחרי הרבה מאוד שנים של ניסיונות, בעיות ואפילו 2 ניתוחים, סוף-סוף נכנסתי להריון תקין ומוצלח ונהייתי אמא! מה אגיד לכן, קצת התאכזבתי...
חשבתי שהכל יהיה מושלם, שהאינסטינקטים האמהיים שלי ישר יכנסו לפעולה ותמיד אדע בדיוק מה לעשות. מהר מאוד גיליתי שיש הרבה מאוד רגעים מורכבים, שלא לומר מתסכלים ומכעיסים בהם לא רק שלא ידעתי מה לעשות...בעיקר עשיתי שטויות והחמרתי את המצב.

נופר, הבת שלי, שתהיה בריאה, אני אוהבת אותה אהבה עזה, הייתה עקשנית וסרבנית מאוד. היו ימים שכל כך הרבה פעמים חזרתי על עצמי, הסברתי יפה ולאט ובסופו של דבר גם מהיר, עצבני וקולני...ולא עוזר כלום - היא בשלה!
אחרי ריבים כאלה, אני זוכרת ששנאתי את עצמי, כעסתי עליה ועל עצמי ובעיקר הרגשתי חסרת אונים! לא הבנתי מה עוד ניתן לעשות?!

לקח לי זמן להבין שהורות או אמהות זה בכלל לא מובן מאליו, הקושי הגדול ביותר שהיה לי היה להבין שאעשה הרבה טעויות ולא תמיד אדע מה בדיוק צריך לעשות. מודה, אני פרפקציוניסטית בגמילה, הבעיה הגדולה שלי הייתה שאני לא אהבתי טעויות, ממש, ממש, לא!

לשמחתי במהלך השנה השנייה לאמהות שלי, התחלתי הכשרת מאמנים אישיים ובלי להתכוון, למדתי איך להיות אמא הרבה יותר טובה. כל הכלים שקיבלתי שם פתאום היו בדיוק מה שאני צריכה על מנת להתמודד עם הילדה המהממת שלי. אחד לאחד לאחד, כל כלי פתח בפניי אפשרויות מדהימות ותובנות ענקיות. איזה מזל, או בעצם, גורל!

כל הכלים המשובחים שקיבלתי עזרו לי, אבל אני רוצה כאן לדבר על תובנה וכלי אחד במיוחד, עבורי זאת הייתה פריצת הדרך המשמעותית ביותר!

הבנתי שעל מנת להיות אמא טובה באמת, אני צריכה להרשות לעצמי לעשות טעויות! בעבר, בכל פעם שעשיתי טעות, כעסתי על עצמי מאוד וזה לא אפשר לי ללמוד מהחוויה ולצאת לתיקון ובכך להשתפר. כל האנרגיות שלי היו מושקעות בביקורת עצמית קטלנית ובנוסף חשבתי שאני כשלון, שאני פשוט לא אמא טובה!

ברגע ששחררתי את רגשי האשם ולמדתי לסלוח לעצמי, נרגעתי. אז יכולתי מיד לצאת לתיקון, כלומר לבחון דרך אחרת של פעולה. בזכות כל הכלים שקיבלתי בהכשרת המאמנים האישיים, גם היה לי את הבטחון שאמצא את הדרך הנכונה עבורי.

בקיצור ולסיכום, אני תמיד חוזרת ואומרת מי שעושה, טועה...ומי שטועה כדאי שיתקן!
אני מציעה דרך חלופית של הסתכלות על המושג טעות.
במקום לומר שזה לא נורא אם טועים או אפילו כשלון, תאמרו לעצמכן כך:

טעות =  הזדמנות ללמידה ולכן זו ברכת צמיחה.


מאוחר יותר השכלתי להבין שאני יכולה לפתח סדנאות להורים, בעיקר לאמהות, עם הכלים שקיבלתי כמאמנת ומתאמנת. מזה שבע שנים זה בדיוק מה שאני עושה, בתחושת שליחות ומחוייבות עצומה.

אמא יקרה, אני מציעה לך כאן ועכשיו להירשם לסדנא החדשה שיצרתי: "האמא הכי טובה שאת יכולה להיות". ההרשמה כבר החלה ומחצית מהמקומות כבר נתפסו.
לכל הפרטים ולהרשמה לחצי על הקישור הזה:
http://nettakirsh.wix.com/happyfamily#!bestmomin3steps/c12se

באהבה רבה,

נטע

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה